Vege svět

Velmi hezky zpracované "Téma měsíce", které nabízí aktuální pohledy na školní stravování veganů, přináší Vegazín č. 4. 
Vegetariány se stává stále více lidí. Mýty, jak je bezmasá strava škodlivá, však neustále žijí. Podle mnohých studií jsou vegetariáni zdravější než masožravci a průměrně dokonce žijí o několik let déle. O tom všem informoval server ona.idnes.cz. 
Čekáte hosty, kteří nejedí maso nebo se mu z různých důvodů sami vyhýbáte a hledáte inspiraci, co vařit? Přinášíme pořádnou porci nápadů na bezmasá jídla a vy rozhodně nemusíte být vegetariánem ani veganem, abyste se do nich zcela zamilovali! Labužník ve vás rozhodně nebude ani na chviličku...
Podpora vegetariánství a veganství se stala klíčovým bodem pětiletého politického programu nové starostky Turína Chiary Appendino. Obyvatelé severoitalského města se mají snažit konzumovat co nejméně masa a živočišných výrobků.
Krmivo pro naše zvířata se pěstuje v zemích, kde lidé hladoví, omezení živočišné výroby bude brzy nutnost, má obrovskou vodní stopu a emise, říká veganská aktivistka Tereza Vandrovcová. Veganská strava podle ní může nahradit všechny potřebné živiny, třeba jód je v mořských řasách. Čeští výživoví...
Redakce časopisu Apetit veggie vypouští do světa nový vege speciál - Apetit veggie - s mnoha zajímavými tipy a recepty! Letos by měly vyjít dvě čísla plné chutných receptů a inspirativních fotografií. 
Slovenský lékař MUDr. Bukovský v časopisu drogerie DM č. 1/2016 hezky vysvětluje důležitost výživy i to, že vegetariánství je pro každého, kdo chce ... .
V Berlíně se bude koncem dubna konat mezinárodní konference o medicíně a rostlinné výživě s názvem VegMed, kterou organizuje VEBU (Německá vegetariánská společnost) ve spolupráci s univerzitní nemocnicí Charité. Konference je určena pro lékaře/ky, studentky/y medicíny i pro...
Kdy, z čeho a proč je důležité věnovat pozornost tomuto vitamínu, který vyvolává i různé diskuse a názory? Určitě si přečtěte tento článek ze serveru veganské společnosti.
Trochu jiný úhel pohledu na mléko, léky, veganství přináší  článek Hospodářských novin.   
1 | 2 | 3 >>