Dezerty

15.04.2015 10:27

Dáváme přednost spíše nepečeným dezertům než koláčům či buchtám, byť jsou připravené z kvalitních surovin. Variant a kombinací je nekonečně mnoho, zde uvádíme pro inspiraci ty, které se osvědčily.

01. Jáhly + jahody + rýžová smetana - bez lepku a cukru chutnají báječně :-); lze ev. přisladit medem.

02. Jáhly + měkký tvaroh + domácí ovocná marmeláda (ideálně vařená bez cukru) - opět skvělá svačinka; lze přisladit medem.

03. Jáhly + meruňky + lískooříškový krém + Dobroslad - Dobroslad dodá příjemnou sladkost (nikoliv přeslazenost), ev. stáhne kyselost.

04. Rýže + banán + kakaové boby - ve dvou barevných vrstvách (s boby a bez nich) chutná i vypadá velmi dobře.

05. Tvaroh, smetana ke šlehání, borůvky, broskve - skvěle chutná i bez přidaného cukru; borůvky podtrhnou chuť celého dezertu.

06. Rýže, broskve, borůvky, med - chutný bezlepkový a bezmléčný dezert; med není nutné použít, záleží na sladkosti broskví.

07. Jáhly + med s mandlemi (1. vstva) + jáhly + meruňky + třtinový cukr (2. vstva) + jáhly + karob + lískooříškový krém (3. vstva) - chutná i vypadá báječně; chutná i dětem, které nejsou zvyklé "jíst zdravěji"; pro ně je sladká chuť zvýrazněná cukrem důležitá, postupně jí ubíráme; místo cukru lze použít rozinky nebo datle.

08. Ovesná kaše (zbytek od snídaně)+ kokosové mléko (polovina malé plechovky) + med (malé množství) + kardamom (2 zelená zrna) + vanilka (2 cm) - v malém množství vody svaříme kardamom s vanilkou, vlijeme do kaše, přidáme kokosové mléko, med a vymixujeme do hladka. 

09. Rýže (slabě osolená) + perníkové koření + ovesná smetana + javorový sirup + převařená voda - do hrnce s rýží přidáme ovesnou smetanu, vodu, koření a sirup a umixujeme do hladka. Lze také rýži uvařit s kořením a sirupem, částečně rozmixovat a až nakonec přidat smetanu a prohřát.