Koření pro dobré vaření

09.04.2015 19:24

Často se nás ptáte, jaké kořenicí směsi či koření používáme k ochucování pokrmů. Při domácím vaření se řídíme ročním obdobím, typem pokrmu a především intuicí. Víme, že pro počáteční vegetariánské vaření uvítáte přesnější návody. Proto jsme se zde rozhodli uvádět různé osvědčené kombinace koření, které používáme. Pokud si koření připravujeme doma, snažíme se co nejvíce používat celé koření, které drtíme těsně před použitím.

01. Mahá koření (fy CERIA) + paprika sladká mletá (1/2 ČL každého druhu na 1 dospělou osobu). Tuto kombinaci mají rádi i děti.

02. Dobrá nálada - směs květů a koření bio (fy Sonnentor) (1 ČL na 1 dospělou osobu) - toto koření nepotřebuje již žádné vylepšení, chutná výborně samotné. Mají ho rádi i děti.

03. Česnek (nakrájený na plátky) + provensálské koření + červená paprika mletá (3 g česneku / dospělou osobu, 1 g provensálského koření / dospělou osobu a 1 g papriky / dospělou osobu).

04. Koření na tofu paní Yoko (fy Sonnentor) + tymián (1/2 ČL Yoko koření + 1/2 ČL tymiánu na 1 dospělou osobu) - je výborné v zeleninových směsích a polévkách, chutná i dětem.

05. Raráškovo bylinkové kouzelné koření bio (fy Sonnentor) ( 1 ČL na 1 dospělou osobu) - toto koření ocení zcela jistě i Vaše děti.

06. Bruschetta (fy Vladimír Grešík - Natura) - toto koření je primárně určeno na "bruschetty", což jsou česky topinky, nezklame Vás ale i pokud ho použijete pod zeleninu; chutná báječně i s přidaným česnekem.

07. Sabji masala (fy DNM company) (spíše špetky než lžičky na osobu) - obsahuje koriandr, chilli, sušené mango, kurkuma, římský kmín, černý pepř, hřebíček, muškátový oříšek, sůl, sušený zázvor, černý kardamom - chuťovka především pro muže.